יצאתי לטיול לסרי לנקה

כאשר ביקשתי מהבוס שלי חופשה קצרה על מנת להתרענן מהלחץ היומיומי בעבודה הוא נתן לי אישור של 5 ימים בלבד לחופשה. חופשה בארץ נמאסה עליי ולא באה בחשבון מבחינתי, נורא רציתי לבלות בחופשה בחו”ל. בהתחלה חשבתי שחמישה ימים זה לא מספיק לחופשה בחו”ל וכמעט והתפשרתי על חופשה בארץ מפאת הלו”ז הצפוף אך בסופו של דבר החלטתי לטוס אל סרי לנקה.

בתוך 5 ימים הצלחתי להגיע למקומות רבים ולטייל ברובה של סרי לנקה, מדובר במדינה היפה ביותר שיצא לי לבקר בה ובגלל גודלה הקטן יחסית הצלחתי להגיע לרוב המקומות שאליהם שאפתי להגיע ולבקר בהם. ללא ספק מדובר באתנחתה נהדרת משגרת היומיום במדינה נדירה ביופייה.

האגדה מספרת שלאחר שריפתו של הבודהא שן שמאלית הוצגה בסרי לנקה בלחמניה של הנסיכה במאה הרביעית לספירה. מאז, החשיבות של השריד הזה גדלה עד כה, כיום הוא מקום מצוין לעלייה לרגל של האוכלוסייה הבודהיסטית באסיה. תאילנד, קוריאה ויפן תרמו סכומים חשובים להחזרת המקדש כך שהם נהנו מטיפול מיוחד שנצפה על ידינו במהלך הביקור. בהתחשב במתקפת הטרור של הטמילית של 1998, כאשר פצצה התפוצצה במזבח הראשי כעת, הכניסה למקדש מוקדמה ב -2 מסנני שליטה והכול מפוקח על ידי המשטרה. כמובן שאתה הולך יחפה, אתה הולך בחצר רטובה ולהשאיר את הנעליים שלך במלתחה, לשלם כרטיס מוגזם – ולטפס לתוך מחרוזת ייעודית למזבח שבו השן מחזיקה, אבל אתה לא יכול לראות כלום, לא נחשפו שיניים , רק ארוחה להצעות המהווים פרחי לוטוס ומזבח יפה.
הקהל דוחף אותך לאולם אחר שבו הנזירים שרים מנטרות.

התוכנית אמרה כי ב 18:30 מתחיל “אפוג”, כלומר, השירות הדתי, נשארתי, אבל מלבד תוף המכות לא קרה

אחרי שהם עזבו והאחרון של “הפה קסדה” הלכנו לבית הארחה. כאן אנחנו מסיימים את החשבונות עם המארח שלנו, למחר אנחנו מובילים מוקדם לקאנדי סמאדהי סנטר.
היום 26.12.2010 בבוקר ב 10.00, כפי שסיכמנו עם הנהג , היינו בלובי של האכסניה מחכה לו, אבל הוא תוקן שעה איחור כי הוא הבין את השעה 11.00 ולא 10.00, למרות שכתבנו את הזמן הנכון על כרטיס נייר. כדי להגיע למרכז סמאדהי הנוסע 24 ק מ ממזרח לקאנדי, החלק האחרון של הכביש הוא קשה, עיקולים, מדרונות גדולים ובורות רבות. ממוקם במפגש של 2 נהרות הרים, סמאדהי מרכז הוא אתר נופש נמתח על מדרון ההר, שבו צחקנו על  בשם הבעלים.
בכניסה יש את הקבלה ואת חדר האוכל, בנייה פתוחה, כי אנחנו רק בארץ טרופית. שני צעירים מברכים אותך על ידי אומר לך ברוך הבא, ואני אלווה אותך לקבלת. הפנים שבה אתה מוגש עם פירות טריים בעת ביצוע הצ-אין תחתום על טופס שבאמצעותו אתה מאשר כי המיקום הוא בג ושאתה מודע לכך שיש בעלי חיים וחרקים מזיקים ושאתה אחראי לכל תאונה שעלולה להתרחש. אתה שם ללכת רק על הכביש או סמטאות כי יש נחשים, עקרבים, עכבישים, עלוקות, וכו ‘. בינתיים מובילות אל הבונגלו והם מובילים לבקתה שלכם אשר הוכיחו להיות בניין כפרי עם מרפסת.