מה רינת לזר יודעת על כתובת IP?

חשיבות כתובת האינטרנט שלך ה-IP היא גדולה מאד, קיימת אפשרות להיות עם כתובת IP קבועה או משתנה. במאמר זה ננסה לדבר על היתרונות והחסרונות.

העולם בו אנו חיים היום נשלט על ידי מחשבים ומאפשר מידע זמין לכל מי שמעוניין. מנועי חיפוש הפכו את הידע האנושי לנחלת הכלל יחד עם אתרי מידע כלליים כמו ויקיפדיה. אם אתה רוצה לשמור על סודיות, פרטיות ושנתונים עסקיים או אישיים לא יפלו לידיים הלא נכונות, אתה צריך להסתיר את הזהות שלך ובגלל זה אתה צריך להתמקד על ה-IP שלך. אם אתה משתמש ב- IP אנונימי במקום אחד האמיתי שלך, הביטחון שלך יהיה משופר.

אחד היתרונות הגדולים בהסתרת הIP הוא גלישה באינטרנט בעילום שם. לא משנה באילו אתרים אתה מבקר ולא משנה איזה מידע אתה קורא, אף אחד לא ידע מי אתה.

זהות באינטרנט הינה חשובה מאוד ויש הרבה טיפוסים מפוקפקים שעלולים להשתמש בזהות שלך לתועלתם. במידה ואתה משתמש ב IP לא קבוע, הם לא יודעים איפה למצוא אותך, הפרטים שלך יהיו בטוחים ואתה לא צריך לדאוג מכל מיני התקפות אינטרנט מצדדים אחרים. זה קורה משום שחיבור האינטרנט שלך יהיה מוצפן ונשמר בטוח.

יש הטוענים שההתקפות שאתה צריך לדאוג מהם יכולים לבוא גם ממוסדות ממשלה. לעיתים מוסדות אלו מרגישים שהם צריכים לשלוט בכל דבר והם משתמשים בכל אמצעי שיש להם בכדי להשיג את מטרותיהם. במידה וכתובת ה- IP שלך תהיה מוסתרת אתה כבר לא צריך לדאוג לזה, המיילים שאתה שולח גם יכולים להיות כל הזמן פרטיים ואף אחד לא יודע מאיפה שלחת אותם, כל עוד אתה תהיה מחובר עם ה-IP בעילום שם. במידה ואתה משתמש בדואר אלקטרוני לעתים קרובות, אתה צריך למצוא את הכלי שיבטיח את הפרטיות שלך בכל מיקרה.

הפעילות שלך ברשת מנוטרת ומשאירה רמזים על היבטיהם השונים כגון לוחות מודעות, פורומים ותגובות. ידוע שגולשים שהורחקו מפורומים מסוימים או נודו מאתרים מסוימים פשוט החליפו והסתירו את ה-IP וכתוצאה מכך ביטלו את האיסור על עצמם. הם יכלו לחדש את הפעילות שלהם ולהמשיך ולהתחבר עם כל המשתמשים האחרים בכדי לתקשר עמם לאורך זמן.

ישנם יתרונות רבים אחרים שתוכל להפיק תוך כדי המשך הפעילות שלך דרך האינטרנט בזמן שאתה שומר על ה-IP שלך בעילום שם, אבל אתה צריך ללמוד עוד על זה באתרים מיוחדים שמדברים ומסבירים על אפשרויות של הסתרת IP, שם תוכל למצוא את הכלי שייצור לך IP מוסתר, כך שתוכל ליהנות מהפרטיות שלך טוב יותר מאי פעם.