רהיטים לגינה – איך לשמור עליהם בעונת החורף?

בישראל של היום נתקשה מאוד למצוא גינות מושקעות שאין בהן רהיטים מסוג כזה או אחר. מי שרוצה ליהנות מהגינה שלו בעונות שבהן קל יותר לצאת ולהתענג על שמש או על משבי רוח קרירים, מבין שהוא צריך לא רק לרכוש ריהוט גן איכותי, אלא שעליו גם להכיר את הדרכים הנכונות לשמור על הריהוט בעונת החורף.

השקעה בריהוט גן איכותי היא דבר חכם, מאחר ולעתים גם מבצעים על מוצרים שונים בתחום זה אינם מאפשרים רכישה של ריהוט איכותי שיהיה עמיד וחזק לאורך זמן. לכן זיהוי איכות המוצר מביאה להסכמה על תשלום סביר לגביו, ובכך להציבו בגינה מתוך ידיעה שצריך גם לדאוג לתחזוקה מסוימת לעתים ולאחסנה.

הניקיון הנדרש לפני האחסון הממושך

אנו לא צריכים להתעמק יותר מדי בסיבות שמראות לנו מדוע חשוב מאוד לבצע תחזוקה ושמירה על ריהוט הגן שלנו. אחרי הכול בכל גינה שממוקמת בכל מקום בארץ יכולים הרהיטים לסבול מאקלים מאתגר, ממזג אוויר קיצוני שמאפיין את תקופת החורף למשל, מאבק רב, מעשן של מכוניות ועוד ועוד.

ניקיון של הרהיטים ששירתו אותנו במשך עונות השנה בחומרים מתאימים יביא לכך שניתן יהיה לכסות אותם בכיסויים מתאימים ולאחסן אותם במקום שיהיה גם סגור אך גם מאוורר מעט. אחסון נפרד של הכריות ושמירה על שלמותו של כל ריהוט גן, יביאו לכך שניתן יהיה להשתמש בכל רהיט גם לאחר שיסתיים החורף ויגיע האביב.

חשיבותו של אחסון בצורה נכונה

כדאי מאוד להתעכב מעט על נושא האחסון. זאת מאחר ולא מעטים הם אלו שעושים טעויות ופשוט זורקים את הרהיטים לאיזה מחסן מסוים למשך מספר חודשים, ולאחר מכן מגלים שהם נשרטו, החלידו, קבלו מכה, התמלאו באבק, דהו וכיו’.

מקום שאינו סובל מרטיבות או משמש ישירה, חלל שאפשר לאוורר אותו מדי פעם כשיש יום יפה בחורף, ומבנה שאפשר להגיע אליו בקלות כדי לבדוק לעתים את מצב הרהיטים (גם מחשש למזיקים למשל), הם אלו שיכולים להרגיע את כל מי שרוצה לשמור על רהיטיו היקרים ולהתענג עליהם ברגע שהדבר אפשרי מבחינת מזג האוויר.