הצרת היקפים- טכניקות ושיטות

למי יש את הכוח להתחיל דיאטה ויותר מדי חם בשביל לעשות מנוי לחדר כושר אבל חייבים להוריד קצת במשקל ולהצר קצת היקפים לקראת עונת הקיץ. יש היום כמה שיטות מצוינות ויעילות לבצע הצרת היקפים אידיאלית, כזו שתאפשר לנו, אם רק נשכיל לשמור על תזונה מאוזנת ונכונה ולסגל לעצמנו אורח חיים קצת יותר ספורטיבי, פעיל ונמרץ, לשמור על מראה גוף חטוב, רזה ויפה, בדיוק כמו שחלמנו עליו לקראת הקיץ.

השיטה הראשונה היא הצרת היקפים באמצעות גלי אולטרה סאונד בעוצמה נמוכה. בטכניקה זו מוצמדות אלקטרודות לאזור הטיפול ששולחות קרני אולטרה סאונד לשכבות העור הפנימיות, קרניים אלו נצמדות למצבורי השומן, מנקזות אותם ומייצרות תהליך הצרת היקפים מהיר, יעיל וללא כאבים ותופעות לוואי. מדובר על סדרה של בין שישה לשניים עשר טיפולים בני ארבעים דקות כל טיפול, כאשר אין שום הכרח להתחיל בדיאטה או בפעילות גופנית, אבל, חשוב להדגיש, שבמקביל לטיפולי הצרת היקפים, כדאי מאוד להתחיל גם בתהליכי דיאטה מבוקרת ואימוני כושר גופני בכדי לשמור על התוצאות לאורך זמן ולחזק ולחטב את הגוף הצר והרזה החדש שלכם.

שיטה נוספת של הצרת היקפים היא השימוש בלייזר, שהיא שיטה מתקדמת ובטוחה לעומת שיטות כירורגיות מקבילות בתחום הפלסטיקה. בטכניקה זו, הדומה מאוד לשיטת האולטרה סאונד, קרן לייזר חודרת את שכבת הדרמיס, העור, אל תאי השומן באזור המטופל, מפרקת אותם והופכת אותם לסוג של נוזל שמנוני המנוקז החוצה דרך חתכים קטנטנים בעור שנעשים על ידי המנתח. שאר השומן, שלא התנקז בדרך זו, ייצא החוצה דרך מערכת העיכול והפעילות הטבעית של הגוף. תופעות הלוואי של השימוש בלייזר הן מינימאליות וכמעט שאינן נראות לעין, והטיפול נעשה בהרדמה מקומית.

טכניקה חדשנית נוספת להצרת היקפים היא שימוש בגלי רדיו. גלי הרדיו יוצרים חום בשכבות העור השונות וכתוצאה מכך, השומן האצור והנאגר באזורים בעייתיים מומס ומתנקז מהגוף באופן טבעי. טיפול בגלי רדיו אינו כואב ומאפשר קבלת תוצאות מיידיות, גם של הצרת היקפים וגם של שיפור פני ומראה העור.

כאשר מבקשים להשתמש בטכניקות הצרת היקפים שאינן כרוכות בטיפול רפואי כירורגי או בתהליך של אשפוז והרדמה, ישנן גם שיטות ביתיות וקוסמטיות שאפשר להיעזר בהן. השוק הקוסמטי, גם בישראל, רווי במשחות, תכשירים וקרמים המבטיחים תוצאות מדהימות של הצרת היקפים והעלמת צלוליטיס והם גם זולים יותר, משמעותית, מכל טיפול פלסטי אחר, אולם, חשוב לבחון היטב מה מכילים מוצרים אלו, מהן תופעות הלוואי שלהם והאם התוצאות שהם מניבים הן, אכן, משביעות רצון ומספקות.

לסיכום, היריעה צרה מלהכיל את כל המידע הנדרש לשם בחינת תהליכי הצרת היקפים אולם חשוב לזכור כי, בסופו של יום, רק ההתנהלות וההתנהגות של כל אחד ואחת מאיתנו, בתזונה, במנוחה ובפעילות הגופנית, תקבענה האם נשמור על מראה חטוב ורזה או שניאלץ להתמודד עם דיאטות שונות ומשונות לאורך כל חיינו.