תכנון גינה בעיצוב ממוחשב

בית מעוצב זה נחמד, אך בית עם גינה מעוצבת ומזמינה זו כבר הצלחה, ולא רק זאת, אלא מדובר על שאיפה שאמורה ללוות כל מי שזכה להחזיק בגינה פרטית. עם זאת  הדרך להגשמת המטרה עשויה להיות ארוכה ומלווה במגוון התלבטויות. כיוון שרובינו לא יודעים לדמיין לפרטים, כיוון שרובינו לא מבינים בגינות ואף ללא ניסיון עשיר בתחום, הרי שיהיה קשה לראות את התוצאה הסופית, ועל כן גם אם לכאורה התוכנית אידאלית, עדיין יהיה קשה לדעת על מה מדובר, כיוון שיש פער בין המצב הנוכחי הקיים לבין המצב הרצוי העתידי.

כלי עזר

על מנת לבוא לקראת בעלי הגינות, על מנת ליצור בפעם הראשונה את הגינה הרצויה מבלי להתחרט על כך מאוחר מידי, רצוי לראות את התמונה השלמה, לפני שזאת כבר קיימת. כיצד זה ניתן? ובכן אין צורך בכישרון לדמיין, אלא כל שצריך הוא להיעזר בטכנולוגיה ובאנשי מקצוע. על מה מדובר? ובכן כיום ניתן להיעזר בהדמיית מחשב על מנת להתחיל לקבל מושג, על מנת להבין מהו הכיוון הרצוי והאם אתם מצטרפים לדעת המומחה. הרבה פעמים לאחר שרואים הדמיה, ניתן לראות שיש עוד מקומות לטיפול, ניתן לזהות נקודות חולשה, ואף יותר קל להעלות חלופות יותר נאותות.

לצפות ליותר

עם זאת אין לצפות שההדמיה תהיה אחד לאחד, כיוון שכל היופי בגינה זה שמדובר על טבע וצומח, ומכאן שהתוצאה שבשטח תהיה הרבה יותר מרשימה, אך יחד עם זאת אין לוותר על התוכנית, במיוחד אם מרגישים אבודים אך עדיין רוצים להיות מעורבים בתכנון הגינה.

השקיה ממוחשבת

אין להזכיר עיצוב גינות ממוחשב מבלי להזכיר השקיה ממוחשבת, כיוון ששניהם הם תוצאה של פלאי הטכנולוגיה שמתממשקת עם הטבע. מחשב השקיה הוא עוד פיתוח שהגיע לעזור לאדם המודרני לטפל בגינה במינימום מאמץ. כך שאין צורך להיות מופתעים מחשבון המים שגדל פלאים עקב פעם או פעמיים ששכחתם לסגר את הברז, אין צורך לפנות לכך זמן ואף לא להיות מוטרדים מכך. השקיה ממוחשבת אידאלית עבור גינות גדולות של מוסדות, אך גם עבור גינות קטנות של לקוחות פרטיים.