ארגון החתונה

להודיע לעצמך בזהירות על כל המשימות שאתה צריך לפתור עד החתונה, אז עם הרשימה לפני להחליט מי מהם הוא שווה ללבוש את עצמך, אשר עדיף לקרוא לעזרה (קרובי משפחה, חברים, סוכנויות, וכו ‘). אל תשכחו כי בימים אלה סוכנויות הן חלופה הרבה יותר זול ואלגנטי יותר ממה שאתה יכול לדמיין אי פעם! השתמש ברשימת המשימות האוטומטית באתר כעזרה.

אל תארגן או תחתום על שום דבר עד שתחליט לא. אנשים מוזמנים וסגנון כללי של החתונה (קלאסי, לא קונבנציונלי, כפרי, בציר, וכו ‘). כאן אתה חייב להתייעץ עם ההורים שלך, כי יש להם גם אורחים משלהם, ואורך הרשימה שלהם עשוי להפתיע אותך.

עבור הגדרת לא. ככל האפשר, קרוב למציאות בצע את הפעולות הבאות: להעביר את כל השמות של אלה שאתה רוצה לקרוא ברשימה, (אולי ברשימה האוטומטית של האורחים באתר) ובהערה הימנית שלהם 1, 2 ו-3 לאחר הכלל “1 ” הם אלה אשר בוודאי יבואו , “2 ” הם אלה שסביר להניח שיבואו, ו-“3 ” הם אלה שסביר להניח שלא יבואו. בקש מההורים שלך לעשות. את אותו הדבר עם האורחים שלהם
כדי לבחור אולם חתונות מתאים, אל תשכחו שהבוסים של האולם נוטים להגזים מעט. מקסימום אנשים, כך שלא להסתמך רק על 80% מהמספר. אנשים מרביים הוכרזו על ידם.

אל תקבעו את נישואי הנישואין שלכם כל יום אחר מאשר דתיים אם יש לכם אורחים/קרובים ממקום אחר, כי זה יהיה מאוד מעייף עבור אותם ומסובך למדי עם מקומות הלינה.

כל המשימות שיהיה עליך לפתור ביום החתונה, לרשום אותם על כמה כרטיסים קטנים, ולמסור אותם לחברים הקרובים שלך כדי לעזור לך. לחתנים לא יהיה את הזמן להתמודד עם משהו ביום האירוע, וגם אם זה היה הזמן, זה היום המיוחד שלהם וזה יהיה מתאים ליהנות מהחתונה, לא לרוץ אחרי הפרחים או העוגה. ואתה תעשה את אותו הדבר עבור החברים שלך, כך הדברים יהיה מפוצה.

בבחירת המסעדה, ודא שתנאי ההשוואה שווים. הערה על נייר כל אלה המוצעים על ידי כל מקומי, ורק אז להשוות את העלויות ביניהם. זכרו כי העוגה והעיטורים שאינם כלולים במסעדה יכולים להגדיל את העלות הכוללת של 10 יורו/אדם. מקורות אחרים של הבדל במחיר יכול להיות קפה, שמפניה, כמו קלפים או תפריטים, סידורי פרחים, וכו ‘. 1-2 יורו כל אחד, הם יכולים לצבור הבדלים גדולים למדי בין המוצג לבין העלות האמיתית.

בחר אולם חתונות קרוב ככל האפשר למסעדה שבה המפלגה תעקוב, כך האורחים שלך.
להיות מסוגל ללכת, אם בכלל, (ברור ביותר לא לבוא עם מכונית אישית כדי לטעום זכוכית.).