סורגים

סורגים מטרידים את מנוחתם של אנשים רבים. עם הכניסה לבית חדש או לאחר שיפוץ, אתם בוודאי מצויים גם ככה במצב של מתח כלכלי ובמהלכם של ניסיונות לשיקום חשבון הבנק, חסכונות והחיים בכלל. בדרך כלל, מרכיב כמו סורגים לבית , שנחשב פחות חיוני במהלך הבנייה, יהיה בין המרכיבים האחרונים שיתחשק לכם לטפל בהם ולתת להם תשומת לב מכל סוג שהיא. אולם, חשוב להבין, סורגים לא קשורים למראה המטבח שלכם, למראה של הבית כולו וכדומה אולם הם לא פחות חשובים עבור הבית שלכם. כדי ללבן את הלבטים בנושא- לפניכם שיקוליי בעד ונגד סורגים.

  בעד סורגים:

סורגים הם הדרך שלכם לשמור על בטחון הדיירים בבית. כך, באמצעות התקנת סורגים אתם יכולים להיות בטוחים שהדרך של פורצים לבית שלכם תהייה מורכבת יותר. בייחוד אם מדובר בקומות הראשונות של הבית או אולי בקומת הקרקע של בית פרטי- אלו משמשות פרצה שזועקת לגנב לבוא ולהיכנס אליה ולכן, התקנת סורגים היא הדרך שלכם למגן את הבית ולסבך את חייהם של אלו שרוצים לפגוע בכם או ברכוש שלכם.

נגד סורגים:

* סורגים עשויים להיות מאד לא מחמיאים. אם בחרתם תריסים מיוחדים, פרופיל יפה ומושקע לחלונות,  בטח שלא תרצו להרוס את המראה המקסים על ידי התקנת סורגים שיכולים בהחלט לפגוע בפסטורליות שאתם מנסים ליצור. נוסף על כך, סורגים עולים כסף, והרבה כסף. כבר עדיף להשקיע במערכת אזעקה משוכללת ומתקדמת לבית שלכם ואולי לקנות כלב במקום לשלב גורם יקר ולא מחמיא כמו סורגים. אז אם אתם רוצים לחוש בטוחים, ישנן דרכים נוספות.

התקנת סורגים- לאחר ההחלטה:

אם החלטתם סוף כל סוף להתקין סורגים, הגיע הזמן לפנות לאנשי המקצוע הרלוונטיים. ראשית, חשוב לדעת שלמראה הסורגים ישנה חשיבות. אפילו אם בחרתם אם הדגם הפשוט ביותר, בחרו צבע שמתאים לצבע החוץ של הבית שלכם וכן לצבע האלומיניום או הפרופיל של החלונות. כמו כן, כדאי להתעניין על סוגים שונים של סורגים וכן להכיר גם אפשרויות כגון- סורגים שכוללים חלקים שקופים המותקנים בין חלק אחד של הסורגים למשנהו ובכלל לחידושים בתחום.

 

מקלחונים לפי מידה

מקלחונים:
ביותר ויותר בתים מותקנים כיום מקלחונים. עוד בתהליך של תכנון הבנייה, אנשים רבים בוחרים לוותר על מקלחת ולהתקין במקומה מקלחונים. הסיבה היא בין השאר- חיסכון במקום, העדפה של רחצה במקלחון על פני זו של אמבטיה, נוחות בכל מה שקשור לתפעול, ביטחון עבור מבוגרים וכן הלאה. המקום שמוקצה בדרך כלל למקלחון משתנה בין בית לבית בהתאם לאילוצים של תוכניות הבניה וכן בהתאם לדרישות של הדיירים העתידיים. בכל אופן, אין צורך לבחור מקלחון דווקא בזמן הבניה וניתן לבחור מקלחון גם שנים אחר כך.

מקלחונים- עד כמה כדאי להשקיע בהם?:
ישנם אנשים לא מתקינים מקלחונים סתם. אלו מסתפקים בוילון ותו לאו. אולם, יש לכך מספר השלכות. מדובר אולי בחיסכון בתקציב, אך ללא ספק מדובר גם באפשרות שחדר המקלחת שלכם יספוג נזקים. וילון אינו חסין למים, הוא לא מבודד את החדר בזמן הרחצה שלכם ולכן החדר עשוי להיפגע. לכן, גם אם בחרתם לשים וילון ולוותר על מקלחונים, כדאי שתהיו מודעים לחשיבות של שימוש בזרם מים מצומצם וייבוש החדר מייד לאחר הרחצה. אלו עשויים לעזור. בכל אופן, מקלחונים בהחלט עשויים להיות מעולים לצורך בידוד החדר מחדירת נוזלים וכן לצורך מתן תחושה נעימה בזמן הרחצה.

מקלחונים לפי מידה- כן זה אפשרי:
אם דחיתם את התקנת המקלחון שלכם במשך זמן רב כי לא מצאתם אף מקלחון מתאים אחד, כדאי לדעת שישנה אפשרות של התקנת מקלחונים לי מידה. מה זה אומר?- ובכן, מי שבוחר בהתקנת מקלחונים לפי מידה, בוחר להתקין מקלחון בדיוק בהתאם למידות הנתונות של חדר המקלחת וכך- נוצר מצב בו המקלחון מתאים בדיוק לדרישות של החדר ושלכם. מקלחונים לפי מידה הם האפשרות המתאימה ביותר לחדרי מקלחת.

מקלחונים לפי מידה בלי לוותר על יופי ואיכות:
גם אם בחרתם מקלחונים לפי מידה על פני מקלחונים מוכנים לגדלים סטנדרטיים שלא מתאימים לצרכים שלכם, כדאי לדעת שניתן בכל זאת ואף ישנם שיגידו שיש אפשרויות רבות יותר- לבחור מקלחונים יפים ומתקדמים. חשוב שתדעו שבחירת מקלחון לפי מידה לא פוסלת בפניכם אפשרויות של קדמה ואופנה במקלחת שלכם. עוד סיבה למה זה כל כך כדאי.