לא משנה איך תקרא לזה- זה עדיין DataCenter

איץ היית קורא לזה? הייתכן מרכז המחשב, מתקן אירוח, חוות שרתים, מלון באינטרנט, שירותי אינטרנט (ISP), ספקית שירות מלא (הפדרציה), יישום אלחוטי ספק השירות (אריסטוקרטית), או במלון תקשורת? לא משנה איך החברים שלך או אתה קורא לזה, זה עדיין Data Center. הוא ידוע בתור מקום שיש לו ציוד שונה ומקיף כגון: מחשבים, שרתים, התקני אחסון נתונים, נתבים וציוד נלווה אחר. המרכזים יהיו בחנות, לנהל תהליך חילופי נתונים ומידע. מרכזי הפיזי יהיה קירור התקנים, לגבות את הציוד. ואת אמצעי אבטחה מיוחדים בתוך המרכזים.

מטרתו של מרכז הנתונים הוא יוכל לספק מערכת מידע אמינה שתנהל פעילות מסויימת. הם יכולים גם לשמש גיבוי מחוץ לאתר. שניהם הם השימושים הנפוצים ביותר של המרכזים. אם המערכת קורסת או לא מבצעים דברים חלק מהזמן, את פעולות מסויימות של החברה יכולות להיות מושבתות לחלוטין. חשוב מאוד לספק מסגרת אמינה עבור פעולות טכנולוגיות המידע. יחד עם אספקת תשתית אמינה, חשוב בעת המודרנית לדאוג לאבטחה נכונה לנתונים. תמיד יש חשש שהמידע המאוחסן יזלוג, וחשוב מאד לשמור עליו.
דרישות הסיווגים של מרכזי הנתונים מוגדרים על ידי מכון Uptime. הם יוצרים 4 רמות של סיווגים. תיאור של הזמינות של נתוני החומרה במיקום קובע בכל רמה. Tier 1 להיות ברמה הבסיסית ביותר ואת הרמה 4 יש את הנגישות ביותר. מרכז הנתונים יכול להיות בחדר אחד בבניין, יותר מאשר קומה אחת או את כל הבניין. מזגן המשמש לבקרת הלחות והטמפרטורה של המרכז. זה נהיה יותר פופולרי לנסות להשתמש קירור economizer, אשר באמצעות האוויר שבחוץ כדי לשמור על כל זה מגניב. כוח גיבוי חשוב מאוד לכלול גנרטור דיזל.

זה נפוץ מאוד להשתמש ברצפות נשלפות במרכזי הנתונים, זה עוזר עם חלוקת האוויר. זה יכול גם לשמש להעברה נכונה של כבלים.
כמו כן חשוב מאד להתקין גלאי עשן ואבטחה פיזית למרכז הנתונים.