פסיכולוגיה של השליטה בכעסים

להבין את זה קודם

קחו נשימה עמוקה בניסיון למצוא את הדרך החוצה דרך ההבנה. לדוגמה, אם מישהו האשים אותך במשהו שלא עשית, אל תשפוך מייד את הכעס שלך, במקום זאת, עצור למשך כמה שניות עבד ולנתח את הסיבה להאשמה ש"זכית" לה. את תגיב בהתאם לעצה זו סביר להניח שתוכל למצוא דרך טובה יותר להבין את המצב ביחד עם הפרטנר שלך.
יכול להיות שיש סיבות רבות מדוע אחרים נוטים למצוא פגם בך, יהיה טוב להתייחס אל מצב זה כאל אמצעי לשפר את עצמך אם יהיה בכך צורך.

תראה את זה כמומנטום

בכל פעם שכעס ממלא הת היום שלנו, אין דרך טובה לעשות שימוש באותם אלמנטים בתור מומנטום שדוחף אותנו לעבוד קשה יותר. המפתח הוא להישאר ממוקד במטרות ואחריות שיש לך, ולשים את הסיבות לכעס מאחוריך. כאשר אתה מגיע למסקנה שאתה כועס על משהו, זה קל לעבור אותו בעזרת מומנטום נכון. אתה תמצא את זה לאט לאט, הדברים ייפלו למקום יפה והכעס שלך התסכולים הם נעלמו.

לברוח, אבל לא לנצח

כאשר אתה נתפס באמצע משבר, ואין לך ברירה אלך ללכת, עלייך לעשות זאת. זוהי הדרך הקלה ביותר לטפל בכעס לוהט זמני. אתה יכול לבחור לצאת מהמצב ולהמתין לעיתוי הנכון לפני ההתמודדות המחודשת עם הבעיה המדוברת. דבר זה בא במקום הצבת תקוות על היכולת לפתור את הבעיה מיד או בקרוב אך יש בה ייתרונות משלה. לעיתים קרובות הריפוי דורש זמן בקצב רגוע. התמודדויות ישירות הם בדרך כלל לא בריאים לך ולעמיתים שלך. קח את הזמן לשקול מחדש ולקבוע שיחות ומפגשים שוב כאשר הדברים מקבלים להתקרר, למרות זאת, חשבור להזהר לא לברוח מן הבעיה לתמיד.